Efemera

Efemera Fiyatları

Efemera Efemerist.com'da! Efemera tapu evrak belge, hakaniye, kartpostal, efemera fotoğraf mecmua, dergi, kağıt kitap çok eski türkçe broşür farsça osmanlı koleksiyonları satış. Efemera fiyatları değişkenlik gösterir. Çok eski matbuat neşriyat olmak üzere başta kağıt belge, evrak, tapu, kartpostal, fotoğraf, hakaniye, ferman, hüccet, gazete, mecmua, broşür gibi özellikle osmanlı belgelerine ve günlük yaşanmışlaklara dair birikimlerdir. Osmanlı başta olmak üzere tüm ülkelere dair çok eski tarihi geçmiş olan evraklar çeşitli farklı değerlere sahiptir. Çoklu alım satımlara lot, belgenin iyi durumda ve yıpranmamış olmasınada çil yada durumuna göre kondisyon adı verilir. Eski ve yunanca kökenli efemera kelimesi aslı ephemoron kelimesine tekabul eder. İngilizce karşılığı ise ephemera kelimesidir.

Efemerist

Efemerist nedir, ne demek sorusuna gelince ise yukarıda belirttiğim efemera örnekleri toplayan kişilere denir. Efemera koleksiyoneri değişik örnekleri satış haline sunan ve özellikle sahaf dükkanlarında rastlayabileceğiniz kitap broşür gibi bir çok ürünü sizlere sunar. Antika efemera sevenler, bu konuya ilgi duyanlar yeni çıkan efemera dergisi ile daha da aydınlanabilirler. Değişik sempezyumlar da konu ile ilgili bilgi toplamakta mümkündür.

Efemera Mezat

Efemera mezat, daha çok belitrmiş olduğum evraklarında açık arttırmaya konularak satışa çıkartıldığı yerdir. Çok farklı yerlerde yapılan efemera ve antika mezatları daha uygun değerlik evrak almanızı sağlayan yerlerdir. Bununla alakalı bir çok farklı efemera satış sitesi ve antikacı dükkanları web sitelerinden takip edebilirsiniz. Başlıca mezat müzayede sitelerinden örnek vermek gerekirese paramezat.com, osmanlımezat.com, rumelimezat.com, modamuzayede.com sıralanabilir. Birde sahaf siteleri vardır ki bunların arasında en favori site ise nadirkitap.com olup bu bahsi geçen siteler hem uzun süredir hizmet vermekte hem de güvenilirliliği ile kesinlikle uğramanız gereken yerler arasındadır.

Efemera Müzayede

Efemera müzayede ise bu evrakların sergilendiği değişik komisyonlarla çalışan değerli evrak ve obje satışının yapıldığı yerlerdir. Genelde açık arttırma sistemi ile çalışan yerler, özellikle tecrübe etmenizi şiddetle tavsiye edeceğimiz bir aktivitedir.

Osmanlı Devleti Öncesi Ve Sonrası

Osmanlı devleti öncesi ve sonrası efemera belgeleri yıl yıpranmışlık durumuna göre fiyatlandırılır. Bunun için uzman eferistlerden bilgi alınabilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

antika
antika çarşısı

Efemera

Osmanlı Efemera Fiyatları

Antika Efemera Satış