Osmanlı Antika

Osmanlı Antika

Osmanlı Antika Efemerist.com'da! Osmanlı antika çeşitleri ve birbirinden farklı osmanlı antika obje çeşitleri için hemen tıkla. Osmanlı antikaları geçmişimizden günümüze gelen ve sahip çıkmamız gerektiğine inandığım kültürel mirasımızdır. Ecdatlarımız neleri kullandı neler yaşadı hayatları ve yaşamları hakkında bizleri aydınlatan bu miras eserleri Osmanlı antikalarıdır.

Peki bunlar neler diyecek olursak kaba olarak şöyle sıralayalım Osmanlı paraları, kolye, tesbihler, yüzükler, kılıç, çakmak, cep saati, duvar saati, kandil, köstekli saat,  ağızlık,  bileklik, bilezik gibi koleksiyon değere sahip antika Osmanlı dönemine ait metal objeler sıralanabilir.

Tabi sadece bunlar değil aklınıza gelebilecek osmanlı antikaları arasında yer alan tabak, bıçak, kaşık, çatal, bardaklar, barutluk, kıyafetler bindallı yada kaftan gibi, eski Osmanlı kahve degirmenleri, fener, yatağan kılıçları, efemera tapu ve belgeler, gümüş altın bronz Osmanlı paraları pulları, örtüler, kemerler, takılar, Osmanlı haritaları hançer ve kemerleri kamaları gibi gibi.

Bittimi bitmedi antika Osmanlı sahafiye kitaplar, kantar, Osmanlı madalyaları, nalın, Osmanlı mühürleri. Günümüzde eski ve satılık olan Osmanlı malzemeleri saymakla bitiremeyeceğimiz kadar birbirinden farklı ürünler.

Bunların arasında bazı ürünler varki antika osmanlı tuğrası taşıyan mühürlü damgalı olan objeler her zaman daha kıymet taşıyorlar. Bunların başında Osmanlı silahları, tüfekleri, takılar, tepsi, terazileri, değerli Osmanlı tabloları oldukça değerli diğer eski Osmanlı antika parçalarıdır. Bir de constantinople damgalı ve yazılı ürünler yine Osmanlı antikaları geçmiş eski zaman dönemi yansıtan değerler arasındadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

antika
antika
antika çarşısı
antika

Osmanlı Antika

Osmanlı Osmanlı Antika Fiyatları

Antika Osmanlı Antika Satış